Masáže

Masáž relaxační

-uvolnění a prokrvení svalstva,pomáhá při bolestech zad,

odstraňuje ztuhlosti páteře hrudní i bederní,odstraňuje mravenčení rukou,zlepšuje prokrvení nervových zakončení.

Masáž je také kromě svých léčebných účinků prostředkem pro uvolnění proti stresu a napětí, relaxaci mysli. Navozuje pocity pohody a  dobré nálady, má také významný účinek jako prevence. Proto doporučuji pravidelné opakování, zvláště u chronických potíží.

 

Lymfatická masáž

Lymfatický systém neboli mízní systém je důležitou součástí imunitního systému a podporuje vylučování škodlivin z těla. Je tvořen sítí lymfatických cév a uzlin, které odvádí přebytečnou tekutinu a zplodiny tkáňového metabolismu z mezibuněčného prostoru do krevního řečiště a dále pak do ledvin.

Správný průtok lymfy v těle zabezpečuje dobře fungující systém obranyschopnosti člověka. V lymfatických uzlinách probíhá řada imunitních reakcí a tvorba protilátek. Dojde-li ke stagnaci lymfy, snižuje se detoxikační účinek a tělo se zanáší škodlivinami.

Lymfatická masáž je velmi šetrná a jemná a zrychluje odvádění tekutiny a odpadních produktů metabolismu z tkání. vhodná i pro těhotné a starší osoby.

 Po lymfatické masáži se může dostavit únava, bolest hlavy, častější močení, průjem, při kožních projevech přechodné zhoršení.

Doporučuje se kůra  5 nebo10 masáží 1–2 × týdně a následně jako udržovací masáž 1 × za 4–6 týdnů.

 

Bowenova tlaková masáž

Bowenova technika je způsob, jak v těle probudit neuvěřitelné hojivé a regenerační schopnosti. Jedná se o jemnou myofasciální techniku, při které se Bowenovým hmatem přebrnkne přes sval.je vhodná pro děti i dospělé.Pozitivní účinek je pozorován především při:bolesti hlavy, šíje, zad, ale i dalších partií,bolesti kyčlí, ramen, či jiných kloubů,natažené svaly, křeče, namoženiny a pohmožděniny,migrény, závratě,karpální tunel, zmrzlé rameno, tenisový loket,nervozita, stres, přepracování,zlepšuje imunitní systém.

Medová detoxikační masáž

-svým detoxikačním působením napomáhá zbavování škodlivin a toxinů. Provádí se na zádech, podél dráhy močového měchýře. Síla včelího medu podporuje detoxikační proces a také stimuluje činnost vnitřních orgánů přes reflexní zóny.

Po masáži dojde k příjemnému uvolnění a pocitu tepla v celém těle. Jako projev nastartované detoxikace se může objevit únava, neklid, pocení, bolest, hlavy, závratě, rýma, průjem, svalové bolesti, svědění kůže apod.

Po masáži je vhodné dodržovat pitný režim a dopřát si odpočinek. Doporučuji při stavech vyčerpání, nespavosti, pro posílení imunitního systému při opakovaném nachlazení a onemocnění horních cest dýchacích, revmatismu a pod.

U akutních případů se masáž doporučuje 1–2 × týdně, jako prevence stačí 1 × za 4–6 týdnů.

Motýlí masáž-metamorfní technika

-je velmi příjemná, relaxační, jemná a hlavně účinná metoda pro odblokování traumat a schémat (energetických bloků), utvořených v období prenatálního vývoje.

Traumata a negativní bloky se v praktickém životě člověka projevují na úrovni fyzických nemocí, psychické a citové nerovnováhy a různých stresů a poruch chování. 

Metamorfika je založena na principu uvolnění - zrušení energie, která vyživuje negativní bloky vzniklé z psychických stresů plodu i matky od početí do narození.

Tyto bloky se fixují na reflexní zónu páteře chodidel, rukou a hlavy. V těchto částech těla je zachycena celá časová perioda prenatálního období - od početí po moment narození člověka.

Motýlí technika se aplikuje prostřednictvím jemných dotyků na reflexních zónách CHODIDEL, RUKOU A HLAVY.

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat